Haberler

Sanayicilerden Sırbistan ve Bosna Hersek Ziyareti
18 Mayıs 2022,

T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği organizasyonu ile 09-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında Sırbistan Belgrad ve Bosna Hersek Saraybosna kentlerine düzenlen “İnşaat-Yapı Malzemeleri ve Tüketim Mamulleri” Sektörel Ticaret heyeti programı tamamlandı.

İş gezisine katılan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Sırbistan Belgrad ve Bosna Hersek Saraybosna’daki iş fırsatlarını yerinde görme fırsatını yakaladılar.  Türkiye’nin ihracat ağını geliştirmek ve Türk ürünlerini daha fazla ülkede görünür kılmak amacıyla düzenlenen iş gezisinde B2B görüşmeler yapılarak, fuar ve firma ziyaretleri gerçekleştirildi.

Resmi ziyaretlerin ve ikili iş görüşmelerinin yapıldığı programa katılan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ziyaretle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sanayicimiz hem iş bağlantılarında bulundu hem farklı bir ülkedeki ticari olanaklarını yerinde gördü”

“Sırbistan ve Bosna Hersek inşaat sektöründe bizlere önemli fırsatlar sunuyor. Bakanlığımızın desteği ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği organizasyonu ile düzenlenen bu programın, yatırım alanlarının belirlenmesi, geliştirilmesi ve sektördeki firmalarla sürdürülebilir iş birliği kurmak adına önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Programda Sanayicilerimiz hem iş bağlantılarında bulundu hem farklı bir ülkedeki ticari olanaklarını yerinde gördü. Sanayicilerimizin istekleri doğrultusunda bu tarz programlarımız devam edecektir.” dedi.

 

Firma Girişi

Basında TOSB

TRABZON'U VE TRABZON'LULARI ÇOK SEVERİM
[Karadeniz Gazetesi]
TRABZON'U ZİYARET ETMEK İSTİYORUM
[Taka Gazetesi]
ARSİN OSB'YE BÜYÜK GURUR
[Karadeniz Gazetesi]