Haberler

Arsin MTAL Öğrencileri Almanya’da Staj Yapacak
3 Ocak 2020,

Arsin OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ümran Kumaş, Otomasyon Öğretmeni Muhammet Domaç, Makine Öğretmeni Ahmet Özoğlu ve beraberlerindeki öğrenciler Erasmus +Programı kapsamında “Makinede Teknoloji Kullanımı Stajı” başlıklı AB projeleri hakkında bilgilendirme yapmak için Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebiyi makamında ziyaret ettiler.

Okul Müdürü Ümran Kumaş makine teknolojisi ve endüstriyel otomasyon teknolojileri sektörlerine vasıflı eleman yetiştirmek, mezunlarının istihdam edilebilirliğini artırmak, kurum kapasitesini ve kalitesini geliştirmek, teknolojik alt yapılarını güçlendirmek ve uluslararasılaşmayı gerçekleştirebilmek amacıyla Projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Kumaş “20 öğrenci ve 4 refakatçi öğretmenle birlikte Almanya’nın Berlin şehrinde öğrencilerimiz staj göreceklerdir. Çalışmamızın bölgemiz sanayisinde katkı vereceğini umarım .”dedi.

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ise bu tarz projelerin çocukların eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine büyük katkı vereceğini ifade ederek, ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerini sundu.

Firma Girişi

Basında TOSB

SANAYİCİYE DESTEK
[Karadenizde Sonnokta]
OSB'DEN YENİ COVİD-19 KARARI
[Günebakış]
BİR AY KİRA ALMAYACAK
[Karadeniz Gazetesi]