Haberler

Arsin OSB’de IPARD II Programı Sekizinci Başvuru Çağrı İlanı Bilgilendirme Toplantısı
20 Aralık 2019,

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı iş birliği düzenlenen IPARD II Programı Sekizinci Başvuru Çağrı İlanı bilgilendirme toplantısı Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantıya, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyesi Selçuk İskender, Gündoğdu Mobilya San. Tic. Ltd. Şti. Firması Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Gündoğdu, Yazıcılar Mobilya Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yazıcı, Akçaylar Petrol A.ş Yetkilisi Kamuran Akçay ve Bölge Çalışanları katıldı.

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi toplantısına konuk edilen Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Trabzon İl Koordinatörü (TKDK) Şansal Aydoğdu, işleme sektöründe yeni bir çağrı ilanına çıktıklarını belirterek üyelere bilgilendirmelerde bulundu. Ipard II Programı 8. Çağrı kapsamında destek verilecek olan başlıkların; Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması olduğunu belirten Aydoğdu, bu başlıklar altında yapılacak olan yatırımlarda Gerçek ve Tüzel kişiler için % 40’ ını, Üretici Örgütleri için ise %50’sini, Atık depolama ve Atık Yönetimi amacıyla yapılacak harcama kalemlerinin ise ilave olarak %10’unu hibe olarak vereceklerini ifade etti. Aynı zamanda yatırımcılara %18 KDV muafiyeti sunduklarını dile getirdi. Aydoğdu; ’’ Yatırım Kapsamında 50 Milyon Avro ( Yaklaşık 320 Milyon Türk Lirası) Hibe dağıtacağız. İşletmelerin tüm makine ekipmanları, Frigorifik araçlar ve Yenilenebilir enerji yatırımları destek kapsamımızda yer alıyor. Trabzon’un bu desteklerden maksimum derecede yararlanmasını istiyoruz. Yatırım yapmak isteyen herkesi en kısa zamanda kurumumuzu arayarak ya da ziyaret ederek bilgi almaya davet ediyoruz’’ diye konuştu.

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, “TKDK tarafından sağlanan destekleri çok önemsiyoruz. İlgili sektördeki sanayicilerimizin bu hibelerden daha fazla yararlanması gerekir.  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörü Şansal Aydoğdu’ya iş birliklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

 

 

Firma Girişi

Basında TOSB

SANAYİCİYE DESTEK
[Karadenizde Sonnokta]
OSB'DEN YENİ COVİD-19 KARARI
[Günebakış]
BİR AY KİRA ALMAYACAK
[Karadeniz Gazetesi]