Haberler

Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arsin OSB’de
19 Aralık 2019,

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı iş birliği kapsamında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Budanur, Serhat Kalkınma Ajansı Iğdır YDO Koordinatörü Ramazan Mutlu Doğaner, Iğdır MTAL Okul Müdürü Necdet Özer, Besti Aydeniz MTAL Okul Müdürü Suat Vural, Iğdır MTAL Müdür Yardımcısı Metin Şeran, Makine Teknik öğretmeni Agit Yıldız, Motor Teknik öğretmeni Atilla Bozdoğan, Rehber Öğretmeni Göktuğ Kandemir, Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Danışman Öğretmeni Özkan Yavaşoğlu ve beraberindeki öğrenciler Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Gün boyu Arsin OSB’ de devam eden programda, Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Organize Sanayi Bölgesindeki Çolakoğlu Mühendislik Mak. San. Tic. Ltd. Şti., Oyman Makina San. Tic. Ltd. Şti., Tisaş Trabzon Silah Sanayi A.ş., Yazıcılar Mobilya Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti., Karadeniz Çelik Kapı Mob.San.İnş.Harf.Nak.Tic.Ltd.Şti., Mekap Deri ve Ayakkabı San. Tic. A.ş. ve Gündoğdu Mobilya San.Tic.Ltd.Şti. firmaları ile Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek, sınıfta öğrendikleri teorik bilgileri sahada görme fırsatını yakaladılar.

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, öğrenci ziyaretlerinden memnun olduklarını dile getirirken, ülke ekonomisi için mesleki eğitimin önemini vurguladı. Çelebi, “Ülkemizde üretim sorunlarının başlıca faktörlerinden birisi nitelikli iş gücünün sanayide yer bulamamasıdır. Bu nedenle Arsin OSB olarak, mesleki ve teknik eğitime hassasiyetle yaklaşıyoruz ve bu tarz organizasyonların içinde yer almaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Firma Girişi

Basında TOSB

SANAYİCİYE DESTEK
[Karadenizde Sonnokta]
OSB'DEN YENİ COVİD-19 KARARI
[Günebakış]
BİR AY KİRA ALMAYACAK
[Karadeniz Gazetesi]