Haberler

Üniversite Sanayi Buluşması
26 Eylül 2019,

Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. iş birliği ile “Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin önemini, işleyişini ve Bölgede yapılan çalışmaların sonucunda yararlanılan muafiyet ve istisnaların neler olduğunu ve yine Bölge içerisinde yer alan Trabzon TİM TEB Girişim Evi’nin girişimcilere sunduğu programları” içeren konularda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Arsin Belediye Başkanı M.Sait Gürsoy, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Küçükarslan, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım Örem, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Altaş, Teknokent Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan, Teknokent Genel Müdürü Ömer Kurnaz, KTÜ-TTM Müdürü Doç. Dr. Oktay Yıldız, KTÜ-TTM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Onur Tolga Okan, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölge Müdürü Hakkı Yazıcı ve Bölge Sanayicileri katıldı.

Toplantıda ilk olarak Teknokent Genel Müdürü Ömer Kurnaz, Teknokent nedir, Teknokent ’in girişimcilere ve sanayiciler sunduğu hizmetler nedir, Bölgede yürütülen projeler, istihdam bilgileri ihracat rakamları ve yaratılan katma değerler hakkında bir bilgilendirme sunumu yaptı. Ardından KTÜ-TTM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Onur Tolga Okan, KTÜ Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezinde yürütülen çalışmalar ve KTÜ TTM’ nin Arsin OSB’deki firmalarla birlikte yürüttükleri projeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, OSB’ deki firmaların 15-20 yılda önemli tecrübeler edindiklerini dile getirerek bundan sonraki süreçte firmaların yeni ve inovatif ürünlere yönelmesi gerekliliğine vurgu yaptı. Çelebi, “Üniversite ve Teknokent ile iş birliği yaparak, birlikte çalışarak sanayicilerin önünü açmalı, bize sunulan bu fırsatları değerlendirmeliyiz. İlgili firmalarla çalışmalarımızı yaparak, en kısa zamanda Teknokenti ziyaret etmek isteriz. Toplantıya katılan herkese teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Toplantı soru cevap şeklinde son buldu.

 

 

Firma Girişi

Basında TOSB

SANAYİCİYE DESTEK
[Karadenizde Sonnokta]
OSB'DEN YENİ COVİD-19 KARARI
[Günebakış]
BİR AY KİRA ALMAYACAK
[Karadeniz Gazetesi]