Haberler

Moldova’nın Ankara Büyükelçiliği Heyeti Arsin OSB’de
29 Temmuz 2019,

Moldova’nın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Calin Gheorghita, Moldova Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Bürosu 2. Kâtibi Tatiana Çelebi ve Birinci Sekreteri Corina Prigorschi, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nde gerçekleşen ziyarette, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Küçükarslan, Köksal Yavuz, Bölge Müdürü Hakkı Yazıcı ve birçok bölge sanayicisi yer aldı.

Ziyaret sıranda ilk olarak söz alan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Organize Sanayi Bölgesi ve bölgede üretilen ürünler hakkında genel bilgilendirmede bulundu.

Calin Gheorghita, Arsin OSB de bulunmaktan dolayı memnun olduklarını dile getirerek, Gagavuz Türklerinin bulunduğu Moldova ile Türkiye arasında birçok ortak kültürel bağ olduğunu ifade etti. Gheorghita, “Bu kültürel bağlarla güçlenen ilişkileri ekonomik ve ticari olarak da geliştirmeliyiz”. dedi.

Ziyaret, Başkan Çelebi’ nin heyete plaket hediye etmesi, ardından fotoğraf çekimi ve Bölge firmalarına yapılan gezi ile sona erdi.

Firma Girişi

Basında TOSB

Organizeye İranlı Yatırımı
[Karadenizde Son Nokta]
ERKUT ÇELEBİ ÖDÜLÜNÜ ALDI
[Kuzey Ekspres]
ROBOT LİGİ'NE ARSİN DAMGASI
[Karadenizde Sonnokta]