Haberler

Arsin OSB’de ‘’GLOBAL UP’’ PROJESİ Kapsamındaki Eğitimler Başarıyla Tamamlandı
12 Temmuz 2019,

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesinde yer alan işletmelerin hızla dış ticaret hedeflerine ulaşmalarına destek vermek, hiç ihracat yapmamış veya ihracatını bulunduğu noktadan çok ileriye taşımalarını sağlamak, ihracatlarına ivme kazandırmalarını sağlamak amacıyla, TİM-TEB Girişim Evi ve Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı iş birliği ile Global Up Projesi kapsamındaki eğitimler Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde yapıldı.

 

Program süresi boyunca dış ticaret konusunda temel kavramlar, uluslararası sözleşme, mevzuatlar ve güvenli dış ticaret konularında bilgilendirme eğitimlerinin yanı sıra danışmanlık görüşmeleri ile girişimcinin ihracat hedefleri ve beklentileri değerlendirilerek pazar araştırması, mevcut pazarların değerlendirilmesi ve ihracat planının oluşturulması için birebir çalışmalar yapıldı. Trabzon Arsin OSB’ deki 6 teknolojik ihracatçı firmanın katılımıyla oluşan Global Up Projesi kapsamındaki eğitimler, Dış Ticaret Uzmanı Mutebur Boztemur’un sunumlarıyla, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

 

Trabzon Arsin Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, “TİM-TEB Girişim Evi iş birliği ile düzenlediğimiz eğitimlerin amacı katılımcı her bir firmanın ihracattaki durumunu görmesi, ihracat için hedef ülkelerini saptamış, riskleri minimize etmek için temel dış ticaret bilgileriyle donatılmış ve ne yapması gerektiği konusunda yol haritasını belirlemiş olmasıdır. Yapılan bu proje kapsamındaki eğitimlerin firmalarımıza katkı sağlayacağını umut ederim.” dedi.

 

Firma Girişi

Basında TOSB

Organizeye İranlı Yatırımı
[Karadenizde Son Nokta]
ERKUT ÇELEBİ ÖDÜLÜNÜ ALDI
[Kuzey Ekspres]
ROBOT LİGİ'NE ARSİN DAMGASI
[Karadenizde Sonnokta]