Haberler

Robot ligi 3. ayak müsabakaları OSB MTAL’de Yapıldı
7 Mart 2019,

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Trabzon Robot Ligi” müsabakalarının 3.ayağı Arsin O.S.B. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.

Arsin’de yapılan “Trabzon Robot Ligi” müsabakaları programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını ev sahipliği yapan Okul Müdürü Süleyman Gümüş yaptı.

O.S.B. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan özel platformlarda gerçekleştirilen yarışmaların açılışı, Arsin Kaymakamı Yakup Güven, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, Arsin İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Üstündağ, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi’nin katılımlarıyla gerçekleşti. Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, “Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler, çocukların bu gelişmelerle daha çok içli dışlı olmasına neden olmaktadır. Çocukların, akıllı cihazlar ve bilgisayarla tanışmaları kaçınılmaz bir sondur. Burada dikkat edilmesi gereken bu cihazlarla geçirdikleri süreler ve hangi amaçla kullandıklarıdır. Robotik ve kodlama eğitimleriyle çocukların bu cihazlarla geçirdikleri süreler, olumsuz etkiler ortadan kaldırılarak onların gelişimlerine olumlu olabilecek bir hale dönüştürebilir.” diyerek müsabakalara katılacak olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

 

Firma Girişi

Basında TOSB

ARSİN OSB'DE ARAPÇA KURSU TAMAMLANDI
[Kuzey Ekspres]
OSB İŞCİLERİ SERTİFİKA ALDI
[Karadenizde Sonnokta]
Yeni Sanayi Sitesine Destek Çığ Gibi!
[Kuzey Ekspres]