Haberler

FAS İLE TRABZON ARSİN OSB ARASINDA TİCARET KÖPRÜSÜ
7 Şubat 2019,

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi sık sık yerli ve yabancı heyetlere ev sahipliği yapıyor.

Trabzon ilinin ihracat pazarlarının çeşitlendirilmesi ve Bölge iş insanlarımızın alternatif potansiyelli pazarlara yönlendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ve Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi ortak organizasyonu ile gerçekleştirilen Fas Yapı İnşaat Malzemeleri Alım Heyeti ve İkili İş Görüşmeleri programı organize sanayi bölgesi konferans salonunda yapılan açılış toplantısı ile start aldı.

Açılış toplantısı Arsin Kaymakamı Yakup Güven, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, DKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Trabzon Liman Müdürü Muzaffer Ermiş, Kazablanka Ticaret Odası ve İş adamları Kulübünü temsilen Heyet Başkanı Mr. Mohammed Aziz Berrada ve beraberindeki Faslı iş adamları ile İlimiz iş adamlarının katılımlarıyla başladı.  Toplantıda söz alan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Faslı iş adamlarını ilimizde ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken benzer organizasyonların artarak devam edeceği müjdesini verdi. Çelebi konuşmasında “Afrika pazarı ve özellikle Fas bizim için büyük önem taşımaktadır. Daha önce Afrika ülkelerine yaptığımız ziyaretlerde de büyük bir potansiyel olduğunu gördük. Ülkelerimiz arasında var olan tarihi ve kültürel ortaklıkları ticaret alanında da geliştirmek amacındayız. Bugün burada gerçekleşen iş görüşmelerinin tüm taraflara hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

Açılış toplantısının ardından Trabzonlu iş adamları ile Faslı ithalatçı firma yetkililerinin yüz yüze görüşme imkânı buldukları ikili iş görüşmeleri yapıldı. Yoğun bir ilgiyle gerçekleşen B2B görüşmeleri, benzer organizasyonların artırılması temennileriyle program son buldu.

Firma Girişi

Basında TOSB

ARSİN OSB'DE ARAPÇA KURSU TAMAMLANDI
[Kuzey Ekspres]
OSB İŞCİLERİ SERTİFİKA ALDI
[Karadenizde Sonnokta]
Yeni Sanayi Sitesine Destek Çığ Gibi!
[Kuzey Ekspres]