Haberler

KOBİGEL Bilgilendirme Toplantısı
25 Nisan 2018,

KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI “2018 / 01 İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi” PROJE TEKLİF ÇAĞRISI yayınlandı. Konuyla ilgili olarak Trabzon Arsin organize sanayi bölgesinde bir toplantı gerçekleşti.

Toplantıya KOSGEB Trabzon Müdürü M. Mustafa Kurt, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, sanayiciler ve organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren firma temsilcileri katıldı. 
Toplantıda ilk olarak söz alan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi 2017 yılında çıkılan çağrının ardından tekrar imalatçılara yönelik bir destek programına çıkılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Çelebi “Bu bağlamda KOSGEB in imalatçı Kobilere yönelik olarak çıkmış olduğu bu çağrıyı önemsiyor ve özellikle ihracat yapmak, ihracatını geliştirmek, katma değerli ürünler üretmek iseyen KOBİ’ ler için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum.” dedi.

KOSGEB Trabzon Müdürü M. Mustafa Kurt ise yaptığı konuşmasında 2017 yılında çıkılan çağrının ardından İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi başlığı altında yeni bir çağrı yayınlandığını ve İlimizdeki imalatçı işletmelerin bu destek programından faydalanması için çalışmalarının hızla devam ettiğini bildirdi. Çağrının hangi sektörleri kapsadığı, başvurularda dikkat edilmesi gereken hususların neler olduğu ve sık yapılan hatalar konularında bilgilendirmenin yapıldığı toplantı soru cevaplarla son buldu.

 

Firma Girişi

Basında TOSB

Arsin OSB Ziyaretlere Devam Ediyor
[Taka Gazetesi]
Arsin OSB'den TKDK'ya Ziyaret
[Kuzey Ekspres]
Arsin OSB'ye İzmir'den Misafir
[Kuzey Ekspres]