Haberler

Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Düzenlendi
11 Aralık 2017,

ARSİN Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile İhracatçılar Birliği, bölgede yatırımları bulunan sanayiciler için Dış Ticaretle ilgili bilgilendirme semineri düzenledi.

Arsin OSB’nin sosyal tesislerindeki seminerde sanayiciler, ‘İhracatta sağlanan devlet yardımları’ konusunda Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Rukiye Duru tarafından bilgilendirildi.

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Harun Koçak da, Doğu Karadeniz Bölgesi’ne yoğun ilgisi olan Birleşik Arap Emirlikleri ve Lübnan Pazarına ‘İhracat imkânları’ konusunu anlattı. Seminerde son olarak Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Göksü Tülümen bir konuşma yaparak, ‘Dış ticarette teknik engeller’ konulu sunum gerçekleştirdi.

Seminerde konuşan Arsin Organize Sanayi Başkanı Erkut Çelebi ise bu tür organizasyonlara önem verdiklerini belirterek “Sanayicilerimize bu tür seminerleri sık sık vereceğiz. O nedenle bu tür organizasyonları çok önemsiyoruz. Seminerler eksiklerimizin giderilmesine önemli katkı sağlıyor. Sanayicilerimiz dünyadaki gelişmelerden haberdar olup ihracatı geliştiriyor” dedi.

Firma Girişi

Basında TOSB

Arsin OSB Ziyaretlere Devam Ediyor
[Taka Gazetesi]
Arsin OSB'den TKDK'ya Ziyaret
[Kuzey Ekspres]
Arsin OSB'ye İzmir'den Misafir
[Kuzey Ekspres]