Biz Kimiz

Türkiye' nin doğuya açılan en büyük kapısı, limanı, serbest bölgesi, hava alanı, ipek yolu üzerindeki konumu nedeniyle adını tarihe kazımış bir şehir, Trabzon ve de  kurulduğu günden itibaren özverili, fedakarlıkla dolu çalışmalar neticesinde bugün yaklaşık 5.000 personeli, milyon dolarlık ihracat kapasitesi, Bölge ve Türkiye ekonomisine katkısı, modern tesisleriyle  Karadeniz' in gururu Trabzon Organize Sanayi Bölgesi.
 
Bölgemiz, 23.07.1976 tarih ve 7/12707 Sayılı Bakanlar Kurulu kararına istinaden 13.10.1985 tarihinde, Trabzon İl   Özel  İdaresi,  Trabzon  Belediyesi,  Trabzon   Ticaret ve Sanayi Odası ile Arsin Belediyesince oluşturulan  Müteşebbis    Heyet   tarafından Sanayi ve Ticaret Bakanlığının kredi desteği ile    Arsin    İlçesi   sınırları    içinde     983.420 m2’lik  sahada kurulmuştur.
 
4562 Sayılı OSB Kanunu 25. Maddesi gereği, 07.06.2003 Cumartesi günü toplanan 1.Olağan Genel Kurulumuz yeni yönetimini belirlemiştir. Bundan böyle Organize Sanayi Bölgemiz bölgede yer alan yatırımcılar arasından genel Kurul’ ca belirlenen 5 Yönetim Kurulu üyesi tarafından iki yıl için ve 4562 sayılı OSB Kanunu ve buna bağlı çıkarılan Uygulama Yönetmeliğine göre yönetilmektedir.
 
Onaylı imar  planına  göre 25  adet yapı adasında en küçüğü 4.410 m2 ve en büyüğü 28.237 m2 alanında olmak üzere toplam 86 sanayi parseli mevcuttur. Bunların yanında sosyal tesisler, arıtma tesisleriyle yeşil alanları içeren üniteler yer almaktadır. Altyapı  çalışmaları, yollar  altyapısı,  kanalizasyon,  yağmur  suyu  terfi  hattı, 1000 m3’lük  depo, drenaj  taşkın  koruma,  PTT  inşaatları,  içme  suyu  ve  enerji işletim hatları tamamlanarak hizmete sokulmuştur.
 
Bugüne kadar yapılan çalışmalar neticesinde, Bölgede bulunan tüm parseller tahsis edilmiştir. Bölgemizde 88 firmada üretim yapılmakta olup, çalışan tesislerde  yaklaşık 5.000 kişi istihdam edilmektedir.

 
Bölgemizde tahsisi veya satışı yapılmamış parsel bulunmamaktadır. Yatırım programından 1995 yılında çıkarılan bölgemiz, kredi borçlarını ödeyerek, bu tarih itibariyle yatırımlarını kendi kaynakları ile yapmaktadır.

Firma Girişi

Basında TOSB

SANAYİCİLERE TAM DESTEK
[Taka Gazetesi]
ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ
[Taka Gazetesi]
ARSİN OSB'DE İMZALAR ATILDI
[Karadenizde Sonnokta]