Haberler

OSB ve DOKA’DAN AFET PROJESİ
25 Ekim 2017,

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığınca, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında hazırlanan “Sanayide Afetle Mücadele Projesi”, Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman ve Arsin OSB Bölge Müdürü Hakkı Yazıcı’ nın hazır bulunduğu törende karşılıklı olarak imzalandı.


Arsin OSB Başkanı Erkut Çelebi, “Sanayide Afetle Mücadele Projesi ile Bölgemizin yangın risk analizini oluşturmayı ve firmaların yangın ekiplerinde yer alan personelin ileri seviyede eğitilmelerine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.” dedi.
Çelebi, şöyle devam etti: “Proje 2 temel faaliyet üzerine kurgulanmış olup, ilk etapta Bölgemizin Yangın risk analizi çıkarılacaktır. Yangın, sonuçları itibariyle büyük can ve mal kaybına neden olan bir afettir. Dolaysıyla yangın konusunda alınabilecek her önlem, gerçekleştirilecek her bir eğitim programı, muhtemel kayıpların önlemesi bakımından önemli fayda sağlayabilir. Proje neticesinde elde edilecek risk analizi olası riskleri tespit ederek önlem almamızı sağlayacaktır. Projedeki 2. Temel faaliyet ise Bölgemizdeki firmaların yangın ekiplerinde yer alan personel için 4 saat teorik ve 4 saat uygulamayı içeren yangın eğitimi verilmesidir. Bizler Arsin OSB Yönetimi olarak bu projeyi önemsiyor ve Projemize verdikleri destekten ötürü Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreteri olmak üzere tüm çalışanlara, teşekkür ederiz.”

Firma Girişi

Basında TOSB

Arsin OSB'de Mangal Keyfi
[Karadeniz'de Son Nokta]
Arsin OSB'de Hijyen Eğitimi
[Kuzey Ekspres]
Arsin OSB'de İmar Barışı Toplantısı
[Kuzey Ekspres]