Haberler

KOBİ-GEL Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
22 Eylül 2017,

KOSGEB Kobi Gelişim destek programı bilgilendirme toplantısı Trabzon Arsin Organize Sanayi bölgesi konferans salonunda gerçekleşti. Toplantıya KOSGEB Trabzon Müdürü Muhammet Mustafa Kurt, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Şafak, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Arsin OSB Bölge Müdürü Hakkı Yazıcı, KOSGEB Kobi Uzman Yardımcısı Emirhan Emir, sanayiciler ve organize sanayi bölgesi çalışanları katıldı. 

Toplantıda ilk olarak söz alan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi uzun bir aradan sonra imalatçılara yönelik çıkılan destek programından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Çelebi “Bu bağlamda KOSGEB in imalatçı Kobilere yönelik olarak çıkmış olduğu bu çağrıyı önemsiyor ve özellikle ihracat yapmak isteyen veya ihracatını geliştirmek isteyen KOBİ’ ler için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum.” dedi.

KOSGEB Trabzon Müdürü M. Mustafa Kurt ise yaptığı konuşmasında "Bu çağrı için Türkiye genelinde 500 milyonluk bütçe ayrıldı. İlimizdeki imalatçı işletmelerin bu destek programından faydalanması için çalışmalarımız hızla devam etmektedir.” dedi. 

Kobi uzman yardımcısı Emirhan Emir yaptığı sunumda " Katma değerli ürünlerin ülkemiz ekonomisindeki payını artırmak istiyoruz. Proje başvurularını 20 Ekime kadar alacağız. Hedef sektörümüz imalatçı KOBİ'ler. Başvurular KOSGEB in web sitesinden elektronik ortamda hazırlanacaktır.” dedi.

Firma Girişi

Basında TOSB

Arsin OSB'de Mangal Keyfi
[Karadeniz'de Son Nokta]
Arsin OSB'de Hijyen Eğitimi
[Kuzey Ekspres]
Arsin OSB'de İmar Barışı Toplantısı
[Kuzey Ekspres]