Haberler

Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Arsin OSB' yi Ziyaret Etti.
18 Ağustos 2017,

Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Arsin OSB' yi Ziyaret Etti.


Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ve beraberindeki heyet, Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Ortahisar Belediyesi Meclis Başkanvekili Nusret Onur, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Başkan Vekili Dursun Ali Sakarya, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Küçükarslan, Köksal Yavuz, Akın Akman ve OSB Bölge Müdürü Hakkı Yazıcı' nın katılımlarıyla gerçekleşen ziyaret sırasında Arsin OSB’deki sanayicilerin sorunlarını dinleyen Cora, “Buraya fikir alışverişinde bulunmak için geldik. Sorunların çözümü için sıkı takipçi olacağız. Bu bölgede yapılacak Yatırım Adası Türkiye'de hatta dünyada örnek olmalı. İlimize çok önemli katkı sağlayacak” diye konuştu.


Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ise; “Sanayicinin yer konusunda ciddi sorunu var. Yerli sanayicilerimiz büyüyebilmek, yeni yatırımlar yaparak istihdama ve ekonomiye katkı sağlayabilmek için arsa talebi içerisindeler. Bu talebin karşılanabilmesi için Yatırım Adası ve Endüstri Bölgesinin bir an önce hayata geçirilmesinde büyük fayda olacaktır." dedi. Bölgeye bir itfaiye merkezinin kurulmasının artık elzem olduğunu ancak organize sanayi bölgesinin kendi imkanları ile bunu yapmasının maliyeti nedeniyle mümkün olmadığını dile getiren Çelebi sözlerine şöyle devam etti. "Büyükşehir Belediyesi ile Bölgeye itfaiye merkezi kurulması için kontak halindeyiz. Bölgemizde yeni yangın felaketleri yaşanmadan gerekli önlemler ivedilikle alınmalıdır.” dedi.

 

 

 

Firma Girişi

Basında TOSB

Arsin OSB'de Mangal Keyfi
[Karadeniz'de Son Nokta]
Arsin OSB'de Hijyen Eğitimi
[Kuzey Ekspres]
Arsin OSB'de İmar Barışı Toplantısı
[Kuzey Ekspres]