Haberler

Ak Parti Trabzon Milletvekilleri ve Ak Parti İl Başkanı Arsin OSB' yi Ziyaret Etti.
24 Temmuz 2017,

Trabzon Ak Parti Milletvekilleri Sn. Ayşe Sula KÖSEOĞLU, Sn. Muhammet BALTA ve Ak Parti İl Başkanı Sn. Haydar REVİ Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut ÇELEBİ’ ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 

Ziyaret sırasında, sanayicilerle sık sık bir araya gelerek Arsin Organize Sanayi Bölgesinin sorunları ile bire bir ilgileneceklerini dile getiren milletvekilleri ve İl Başkanı, Arsin OSB önüne yapılacak yatırım adasının Trabzon sanayisine ve İlimizin kalkınmasına büyük katkı vereceğini ifade ettiler.

Milletvekilleri, Arsin OSB’ nin yeni yapılacak yatırım adası için bir şans olduğuna dikkat çekerek, yatırım adası ve endüstri bölgesinde Arsin OSB’ nin tecrübelerinden faydalanılması gerektiğini belirttiler. Milletvekilleri, “ Arsin OSB yarattığı ticaret hacmi, milyon dolarlık ihracatı, istihdamı ile bu bölgede sanayinin de var olabileceğini bütün Dünyaya kanıtlamıştır. Yeni kurulacak yatırım adası ve endüstri bölgesinde, Arsin OSB’ deki işletmelerin de yer almasının sağlanması ve de Arsin OSB’ den yan sanayi olarak faydalanılması her iki bölgenin de gelişimine katkı verecektir. Bu gelişim yalnız Arsin OSB ve yatırım adası için değil ilimiz hatta Ülkemiz sanayisi için büyük bir fırsat olacaktır. Umarım her iki bölge birbiri ile entegre olarak, inovatif ürün üreterek, ihracatı ve istihdamı artırarak çalışacaktır. Yeni kurulacak yatırım adasında yer alan işletmelerin ara eleman sorunlarının çözümünde de yine Arsin Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinden faydalanabilecek olması hem ilimiz insanı hem de yatırımcılar için bir şans olacaktır. Umarız ki yatırım adası ve endüstri bölgesi ile tersine beyin göçünü de bir nebze olsun gerçekleştirebiliriz.” İfadelerinde bulundular.

Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ise Bölgenin sorunlarına gösterdikleri ilgiden dolayı milletvekillerine teşekkürlerini sunarken, ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çelebi Arsin OSB’ nin sorunları hakkında bilgilendirmede bulundu. “ Sanayi Bölgemizin yıllar içindeki elektik, su tüketimleri, ihracat ve istihdam rakamları incelendiğinde Arsin OSB’ nin hızlı bir büyüme içinde olduğu görülmektedir.” Konuşmasında yatırım adasına da değinen Erkut Çelebi; “Bizler sanayiciler olarak yatırım adası ve endüstri bölgesinin bir an önce hayata geçerek ilimizin ihracatına, istihdamına, sanayisine katkı vermesini bekliyoruz. Yatırım adasında Arsin OSB’ deki işletmelerin de yer almasının sağlanması ve  30 yıllık tecrübesinin yan sanayi olarak değerlendirileceği bir bölge olması en önemli temennimizdir.  Arsin OSB’ nin gelişimine de katkı verecek bir yatırım adası ve endüstri bölgesi İlimiz sanayisi için itici güç olacaktır. Yatırım adası ve endüstri bölgesi, Arsin OSB’ deki  müteşebbisler için önemli bir şans olacaktır. Yerel sanayicilerimizin de verilen bu şansı en iyi şekilde kullanacaklarına inanıyorum.” dedi. Çelebi, Milletvekillerine ve Ak parti İl Başkanına ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Firma Girişi

Basında TOSB

CHP' den Krize Reçete
[Kuzey Ekspres]
Kaymakama Veda
[Kuzey Ekspres]
Rota Üretim
[Sanayi Gazetesi]