Haberler

ÇASGEM Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti.
15 Haziran 2017,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) Tanıtım Toplantısı Organize Sanayi Bölgemiz Konferans Salonunda Gerçekleşti.

Merkezi (ÇASGEM) yenilenen eğitim ve hizmetlerini, Trabzon’da şirketlerin yöneticilerine ve paydaşlarına tanıtmak için toplantılar gerçekleştirmektedir. Bu toplantılardan biri de ÇSGB Müsteşar Yardımcısı Mazhar YILDIRIMHAN, ÇASGEM Başkanı Abdurrahim ŞENOCAK, Başkan Yardımcısı Kenan YAVUZ, ÇASGEM uzmanlarından Handan AKARSU ile proje teknik destek ekibinin katılımıyla 15 Haziran tarihinde Arsin Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Organize Sanayi Bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Sanayi bölgemizde mevcut 96 işletmemiz mevcut. Yaklaşık olarak beş bin istihdam sağlıyor. İhracat ve ithalat açısından ülkemize katma değer sağlıyoruz. Katma değeri yüksek teknolojik ürünler üretmek zorundayız. Trabzon'un en büyük sıkıntısı arazi sıkıntısı. Bu anlamda yatırım adasının da yapılması ile birlikte ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Nitelikli iş gücüne katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten ÇASGEM Başkanı Abdurrahim Şenocak,  "Eğitim iş birliği protokolü ile daha yakından çalışma fırsatları bulacağız. Artık Ankara'da oturan değil sahaya inen bir yönetim anlayışı var. Bütün sorunlarımızı müzakere ederek çözeceğiz" dedi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan ise, organize sanayi bölgesine daha öncede gelerek istihdamla alakalı proje yaptıklarını kaydederek "Bakanlığımız olarak çalışma hayatında milli seferberlik programı istihdam olarak devam etti. Ortaya koyduğumuz tedbirlerimizi neticesinde istihdam açısından iyi bir yol kaydettik. Bizim ortaya koyduğumuz teşvikleri kullanacak olan siz sanayicilerimizle ortak çalışıp vatan eksenli düşünerek iyi bir gayret ortaya koyuyoruz.” Dedi.

Firma Girişi

Basında TOSB

İşbirliği Kararı Aldılar
[Karadeniz'de Son Nokta]
Arsin OSB, Üniversiteyle Teknolojik İşbirliği Yapacak
[Dünya Gazetesi]
Arsin OSB Bereketi
[Kuzey Ekspres]